Prezes zarządu Gminnej Spółki Wodnej Raszyn w sprawach dotyczących działalności statutowej spółki zaprasza w środy od godziny 15:00 do godziny 17:00 do siedziby spółki ul. Warszawska 95, 05-090 Jaworowa, "Dom Rolnika" pok. 3 (parter). W sprawach pilnych kontakt:  kom. 662 656 826, lub mail: sekretariat@swraszyn.waw.pl


Źródło: https://www.facebook.com/Raszyn.TV

21 sierpnia być może okaże się pamiętną datą dla członków Gminnej Spółki Wodnej Raszyn, ale i wszystkich mieszkańców naszej gminy. Na nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Delegatów, zapadła decyzja o wstąpieniu Spółki do Związku Spółek Wodnych w Piasecznie. Malkontenci zapewne powiedzą, ale to już było i nic dobrego z tego nie wynikło. Niby tak. Jednak poniedziałkowa decyzja nie jest powrotem do przeszłości. Spółka Wodna Raszyn nadal posiadać będzie osobowość prawną. Nasze pieniądze nie będą wpadać do wspólnego kotła. Nadal będziemy decydować, na co, co istotne w obrębie naszej gminy zostaną one spożytkowane. Koszty członkostwa, przy obecnym poziomie ściągalności składek będą wręcz niższe niż dotychczasowe koszty inne niż wykonawstwo robót. Dziś, za samą księgowość płacimy około 5 tyś. zł rocznie. Mniej więcej tyle będziemy odprowadzać na konto Związku. Tyle, że poza księgowością zapewni on nam wykonanie kosztorysów, nadzór nad wykonywanymi pracami, obsługę prawną oraz wykonawstwo po kosztach, bez zysku. Nasi delegaci będą jednocześnie delegatami na Walne Zebrania Związku Spółek Wodnych. Wszystko to dokładnie przedstawił dyrektor Związku Spółek Wodnych Robert Gołaś.

żródło Facebook - Jarosław Aranowski

Jak to ze Spółka Wodną było - cz. 2

W roku 2012, radni przeznaczyli na dotację dla Spółki Wodnej 515 tyś zł. Od początku duże emocje towarzyszyły wyborowi zadań do realizacji i sposobie ich wykonania. Kiedy przyszedł czas rozliczeń, okazało się, że Wójt kilku zadań rozliczyć nie chce z powodu braku przestrzegania ustawy o zamówieniach publicznych, a czterech, wg. Przewodniczącego Zarządu Spółki Wodnej Jacka Wiśniewskiego, złożonych do rozliczenia prawidłowo, z powodu błędów formalnych. Jednak na pytanie Przewodniczącego Rady Gminy Jakie to błędy, ówczesny zastępca wójta Mirosław Chmielewski odpowiedzieć nie umie…

żródło Facebook - Jarosław Aranowski

W ostatnim okresie znów dużo mówi się w gminie Raszyn o Spółce Wodnej. Ostatnia Sesja Rady Gminy Pokazała, że nawet wśród radnych i sołtysów nie ma pełnej wiedzy o tym, co tak naprawdę dzieje się w tym temacie od 2012 roku. Powielane są plotki i pomówienia. Sam stałem się ofiarą bezpodstawnych ataków na moją osobę. Po ostatnim zebraniu wiejskim, jeden z mieszkańców tu na tym forum zarzucił mi jakieś malwersacje. Takie insynuacje niestety bolą. Może nie mnie najbardziej, ale przede wszystkim moich bliskich. Szkoda, że moi przeciwnicy polityczni muszą posuwać się do „fauli”, byle tylko zdyskredytować moją osobę. Aby zapobiec dalszemu rozpowszechnianiu fałszywych informacji, postanowiłem udostępnić, a właściwie przypomnieć, bo kiedyś były one już publikowane, nagrania przede wszystkim z sesji Rady Gminy, na których poruszany by temat Spółki Wodnej. Nie zamierzam się tłumaczyć ani wybielać. Chcę, aby każdy mógł naocznie przekonać się, jak było naprawdę.

źródło: raszyn.TV

W miniony czwartek, podczas punktu "Sprawozdanie Przewodniczących komisji stałych z bieżącej działalności" wywiązała się ciekawa dyskusja dotycząca Gminnej Spółki Wodnej Raszyn. Na przedpołudniowej Komisji Porządku Publicznego, Ochrony Środowiska i Rolnictwa członkowie komisji zdecydowali, że nie spotkają się z Przewodniczącym Zarządu Gminnej Spółki Wodnej Pawłem Iwanickim wcześniej niż po Walnym Zebraniu Delegatów Spółki, mimo iż wstępnie spotkanie takie było umówione na 12 października. Przewodniczący komisji Andrzej Górecki nie dał jednak za wygraną. Na sesji zaapelował do radnych o zorganizowanie takiego spotkania. Poparł go Przewodniczący Rady Gminy Dariusz Marcinkowski. O spotkanie przed walnym apelował też sołtys Dawid Bankowych Jarosław Aranowski. Mimo początkowej niechęci, po 45 minutach dyskusji radni zdecydowali, że spotkanie takie odbędzie się 19 października o godzinie 17 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Raszyn. To ważne, bo wokół Spółki narosło wiele mitów i niedomówień. Wiele z nich będzie można wyjaśnić. Zachęcamy do wysłuchania pełnej relacji z czwartkowej dyskusji.

Joomla templates by a4joomla