Prezes zarządu Gminnej Spółki Wodnej Raszyn w sprawach dotyczących działalności statutowej spółki zaprasza w środy od godziny 15:00 do godziny 17:00 do siedziby spółki ul. Warszawska 95, 05-090 Jaworowa, "Dom Rolnika" pok. 3 (parter). W sprawach pilnych kontakt:  kom. 662 656 826, lub mail: sekretariat@swraszyn.waw.pl


Źródło: https://www.facebook.com/Raszyn.TV

21 sierpnia być może okaże się pamiętną datą dla członków Gminnej Spółki Wodnej Raszyn, ale i wszystkich mieszkańców naszej gminy. Na nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Delegatów, zapadła decyzja o wstąpieniu Spółki do Związku Spółek Wodnych w Piasecznie. Malkontenci zapewne powiedzą, ale to już było i nic dobrego z tego nie wynikło. Niby tak. Jednak poniedziałkowa decyzja nie jest powrotem do przeszłości. Spółka Wodna Raszyn nadal posiadać będzie osobowość prawną. Nasze pieniądze nie będą wpadać do wspólnego kotła. Nadal będziemy decydować, na co, co istotne w obrębie naszej gminy zostaną one spożytkowane. Koszty członkostwa, przy obecnym poziomie ściągalności składek będą wręcz niższe niż dotychczasowe koszty inne niż wykonawstwo robót. Dziś, za samą księgowość płacimy około 5 tyś. zł rocznie. Mniej więcej tyle będziemy odprowadzać na konto Związku. Tyle, że poza księgowością zapewni on nam wykonanie kosztorysów, nadzór nad wykonywanymi pracami, obsługę prawną oraz wykonawstwo po kosztach, bez zysku. Nasi delegaci będą jednocześnie delegatami na Walne Zebrania Związku Spółek Wodnych. Wszystko to dokładnie przedstawił dyrektor Związku Spółek Wodnych Robert Gołaś.

Na zakończenie zebrania, w związku z podjęciem uchwały o wstąpieniu do Związku Spółek Wodnych, delegaci zdecydowali o przeprowadzeniu w terminie do 30 września br. wyboru delegatów na kadencje 2017 - 2022.

Joomla templates by a4joomla